Przewodnik po Izraelu

Ostatnie artykuły

Targ Mahane Yehuda

Targ Mahane Yehuda

Targ Mahane Yehuda to wyjątkowe miejsce w Jerozolimie. Targ ten uważany jest za najbardziej tętniący życiem i najmodniejszy rynek w Izraelu! To tutaj możecie podziwiać piękno świeżych produktów, pieczołowicie poukładanych na wspaniałych stoiskach targu Mahane Yehuda. To także tutaj możecie trafić do wyjątkowych i osobliwych […]

Stare Miasto w Jerozolimie – magiczne miasto pełne przepychu

Stare Miasto w Jerozolimie – magiczne miasto pełne przepychu

Stare miasto w Jerozolimie jest uważane za jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc na Świecie. Mury i ruiny Starego miasta w Jerozolimie stanowią dom dla trzech największych religii monoteistycznych: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. Spacer po uliczkach Starego Miasta wprowadzi Was w magiczny nastrój i z pewnością będzie […]


Szczególnie polecamy

Stare Miasto w Jerozolimie – magiczne miasto pełne przepychu

Stare Miasto w Jerozolimie – magiczne miasto pełne przepychu

Stare miasto w Jerozolimie jest uważane za jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc na Świecie. Mury i ruiny Starego miasta w Jerozolimie stanowią dom dla trzech największych religii monoteistycznych: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. Spacer po uliczkach Starego Miasta wprowadzi Was w magiczny nastrój i z pewnością będzie źródłem kulturowych, duchowych i pełnych historii doznań.

Stare Miasto w Jerozolimie – podróż w czasie

Dołącz do tłumu turystów, którzy codziennie odwiedzają Stare Miasto w Jerozolimie i poczuj się jakbyś podróżował w czasie. Na ulicach Starego Miasta spotkasz zarówno Żydów, jak i chrześcijan, a także muzułmanów oraz Ormian, którzy żyją na tak małym skrawku ziemi. Zobacz miasto, gdzie przenikają się tak różne kultury i sprawdź jak współdziałają ze sobą podczas odwiedzania tego inspirującego miejsca. Odkryj tajemnice Starego Miasta Jerozolimy ukrytą w krętych i wąskich uliczkach Starego Miasta.

Stare miasto w Jerozolimie

Jedną z bardziej znanych tras uliczkami Sterego Miasta w Jerozolimie jest spacer Drogą Krzyżową podczas którego możesz odwiedzić wiele ozdobnych kościołów, w tym Bazylika Grobu Świętego, oddać szacunek w Grobowcu Ogrodowym, pomodlić się przy Zachodnim Murze (Kotel) oraz zwiedzić podziemne tunele.

Uliczki starego miasta w Jerozolimie

Stare Miasto w Jerozolimie – tam gdzie nowoczesność przenika historię

Obecnie Stare Miasto w Jerozolimie pełne jest wpływów nowoczesności i turystyki. Wchodząc na Stare Miasto przez jedną ze wspaniałych bram poczujesz się, jakbyś wrócił do czasów starożytnych. Jednak chodząc po uliczkach Starego Miasta zauważysz mnóstwo ulicznych straganów, targów, lokalnych sprzedawców. Wszystko to dopełnione jest autentycznymi zapachami oraz tradycyjnie ubranymi mieszkańcami i razem tworzy unikalną i magiczną atmosferę.

Bazar Stare Miasto Jerozolima

Wąskie uliczki Starego Miasta w Jerozolimie emanują różnorodnością i przepychem. Spotkać tu można ludzi poruszających się na osłach, rowerach oraz różnej maści pojazdach. Uliczki tętnią życiem, lokalne sklepy, stoiska i restauracje oferują swoje najlepsze produkty i zachęcają do odwiedzin i degustacji.

Będąc w Jerozolimie warto na kilka godzin zatracić się w tym magicznym klimacie i trochę się „zgubić” odkrywając zakątki tego miejsca.

Stare Miasto Jerozolima - targowisko