Przewodnik po Izraelu

Cytadela Dawida (Wieża Dawida)

Izrael – Cytadela Dawida w Jerozolimie

Cytadela Dawida (Wieża Dawida) to forteca turecka wybudowana przed Heroda Wielkiego w 24 r p.n.e. w celu ochrony zachodniej strony Jerozolimy. Herod zlecił również budowę twierdzy Masada nad Morzem Martwym, z której można podziwiać zjawiskowy wschód słońca nad Morzem Martwym oraz góry Jordanii.

Cytadela Dawida

Muzeum w Cytadeli Dawida

W dzisiejszym muzeum, które znajduje się obok historycznego wejścia do miasta, bramy Jafy, opowiadana jest historia Jerozolimy. W Muzeum znajdują się ekspozycje przedstawiające 4 tysiące lat historii Jerozolimy. Eksponaty są uporządkowane chronologicznie. Wystawa jest interaktywna. W muzeum Cytadeli Dawida oglądać można mapy, filmy wideo, hologramy, rysunki, makiety i przeróżne modele.

W Muzeum w Wieży Dawida bardzo często organizowane są również tymczasowe wystawy, często interaktywne. Warto więc sprawdzić aktualną ofertę Muzeum na ich oficjalnej stronie.

Z wieży i szańców muzeum rozciąga się widok na starą i nową część Jerozolimy.

Bilety online

Polecamy Wam zakup biletów online – dzięki temu możecie uniknąć długich kolejek do kas biletowych oraz zapewnicie sobie rezerwację na wybrany przez Was dzień.

Zobacz więcej

Godziny otwarcia

  • Sobota – Czwartek oraz w święta: 09:00 – 16:00
  • Piątek oraz w Wigilię: 09:00-14:00

W sezonie wakacyjnym warto sprawdzić godziny otwarcia na oficjalnej stronie muzeum, ponieważ w tym czasie z reguły muzeum czynne jest dłużej.

Dojazd

Autobusem

Dojazd do Muzeum liniami 8, 38, 83, 882,א83 – przystanek HaKishle/Armenian Patriarchy

Tramwajem

Linia 1 do przystanku City Hall

Kolejką (szybka kolej miejska)

Dojazd do stacji Safra Square station (Jerusalem Municipality)

Samochodem:

Parking „The Alrov-Mamilla carpark” znajduje się u podnóża Bramy Jaffa.

Pierwsza godzina parkowania jest darmowa.

Dodatkowe parkingi znajdują się na ulicy Yitzhak Kariv Street i w okolicach.

 

Cytadela Dawida – film prezentujący muzeum

Cytadela Dawida nocą

Cytadela Dawida to imponujące miejsce archeologiczne, w którym historia budzi się do życia i może zostać dobrze poznana.

Szczególnie polecamy Wam pozostanie w Cytadeli Dawida do wieczora. Każdego dnia odbywają się tutaj znane na całym świecie pokazy świetlno-dźwiękowe, podczas których na murach cytadeli wyświetlona zostaje historia miasta. Poza elementami historycznymi odbywają się tu również współczesne wystawy, które poruszają tematy związane z teraźniejszością i przyszłością Jerozolimy.

Cytadela Dawida nocą