Przewodnik po Izraelu

Targ Mahane Yehuda

Targ Mahane Yehuda to wyjątkowe miejsce w Jerozolimie. Targ ten uważany jest za najbardziej tętniący życiem i najmodniejszy rynek w Izraelu! To tutaj możecie podziwiać piękno świeżych produktów, pieczołowicie poukładanych na wspaniałych stoiskach targu Mahane Yehuda. To także tutaj możecie trafić do wyjątkowych i osobliwych restauracji.

Targ Mahane Yehuda

Targowisko Mahane Yehuda to miejsce, które wciąż się rozwija. Wyraźnie można tu zaobserwować wpływy nowoczesności w miejscu, które ma tak bogate tradycje i długą historię. Obok tradycyjnych produktów, spotkać można także produkty importowane z całego świat, a widoki i zapachy dochodzące ze stoisk są absolutnie hipnotyzujące.

Mahane Yehuda market

Osobiście uwielbiam takie miejsca! Uwielbiam spacerować po długich i wąskich uliczkach pełnych świeżych produktów, których wszystkich chce się spróbować. Uwielbiam odnajdywać małą knajpkę upchniętą gdzieś między straganami, w którego jedzą jedynie lokalni mieszkańcy, która niekoniecznie zachęca do odwiedzin, ale to właśnie w takich miejscach najczęściej udaje mi się zasmakować najbardziej znakomitych i pozostających długo w pamięci potraw!

To właśnie tutaj, na targu Mahane Yehuda spotkasz prawdziwych kupców oferujących świeże wypiekane często na miejscu pieczywo, niespotykane gdzie indziej owoce i warzywa oraz aromatyczne przyprawy. Tutaj czasem wystarczy wejść do lokalnego baru i zamówić smażonego na miejscu falafela w chlebku pita lub zasmakować tutejszej halvy, aby poczuć się wyjątkowo.

Informacje praktyczne o targu Mahane Yehuda

Zobaczcie więcej informacji o targu Mahane Yehuda na naszej stronie Targ Mahane Yehuda

Targ Mahane Yehuda

Przyprawy na targu Mahane Yehuda

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *